2. 6. 2022 – Den s kávou a arabská kuchyně

V Praktické škole se žáci pilně chystají na závěrečné zkoušky. Jedním z úkolů zkoušek je i příprava nápojů a pokrmů. Aby žáci byli co nejlépe připraveni, a nic je při zkouškách nezaskočilo, přichystala si pro ně paní učitelka projektový den s názvem „Den s kávou a arabská kuchyně“.

Žáci se tak naučili správně připravovat různé typy kávy od arabské, turecké, bez kofeinu, Espressa, Cappuccina až po kávu ledovou. Dále si zkusili ukuchtit vybrané pokrmy z orientální kuchyně, jako například arabský pita chléb a hummus, nadekorovali si ovoce a zeleninu, a jako dezert připravili zdravou formu tiramisu. 

Důraz se kladl i na správné a estetické servírování a etiketu při stolování. Našim žákům to šlo velmi dobře a jistě by někteří našli uplatnění v pohostinství.

Klára Prchalová