4. 5. 2022: Obdarování čtyřnohých – návštěva městského útulku

Před nedávnem proběhl na broumovském náměstí velikonoční jarmark, kde žáci naší školy prodávali své výrobky. Akce to byla velmi úspěšná a již předem jsme byli rozhodnuti, že část výtěžku darujeme na dobrou věc. Žáci Praktické školy se rozhodli, že podpoří zvířata z městského útulku v Broumově, který v současné době poskytuje azyl i pejskům a kočičkám z Ukrajiny. Vyrazili jsme tedy společně na nákup psích a kočičích pochoutek.
V útulku nás přivítala paní Slováková, která se o zvířata stará. Nechala nás nahlédnout do psích kotců, odkud nás sborově zdravili ubytovaní pejsci, viděli jsme i karanténní kotec, kam musí na čas všechna nová zvířata po příchodu, než projdou nezbytným vyšetřením. Ze svých domečků na nás vykukovaly i ubytované kočičky a jistě by si každý z nás některé ze zvířat nejraději ihned odnesl domů. To ale není tak jednoduché, jak jsme se dozvěděli z povídání paní Slovákové. Každému zvířeti hledá domov velmi pečlivě, aby už v životě prožívalo jen hezké věci. Také nás poučila, jak k neznámému pejskovi správně přistupovat, aby získal důvěru a jak se mezi pejsky celkově chovat. Třešničkou na dortu byl pro žáky nejmladší psí obyvatel útulku – Clif, který nás šel vyprovodit zpět do školy a mohli jsme se s ním všichni pomazlit. Tímto paní Slovákové moc děkujeme za přijetí a jsme rádi, že jsme mohli alespoň trošku zvířatům pomoci. Jistě to nebylo naposled.
K. Prchalová