9. 5. 2022 – Za kulturou: Ročníkové vystoupení ZUŠ ve Dřevníku

V pondělí 9. května jsme zavítali do našeho broumovského Dřevníku, kde byl pro školky a školy připravený bohatý program. Konkrétně se jednalo o ročníkové vystoupení žáků tanečního oboru místní ZUŠ. Pod vedením učitelů Tomáše Sedláčka a Lubomíra Kábrta, kteří celou akci také uváděli, nám žáci předvedli moderní i klasické taneční choreografie.
Po vystoupení jsme si s žáky sdělili dojmy z vystoupení. Především dívky kladně hodnotily taneční úbory a projevované emoce během vystoupení. Chlapci pak chválili zejména propojenost tance s hudbou a světly. Shodli jsme se společně na tom, že ZUŠ má plno nadaných žáků i kvalitních učitelů.

Pár našich žáků vystoupení uchvátilo natolik, že sami dostali chuť přihlásit se do tanečního oboru. Držte jim tedy pěsti, aby jim jejich nadšení pro tanec vydrželo co nejdéle, a viděli jsme je třeba při podobném vystoupení.

R. Jungová