Se slušností nejdál dojdeš – Zdeněk Zaoral a jeho pes Sorbon

„Svět změníme tím, že změníme nejprve sami sebe“ Z. Z.

V rámci našeho grantu Se slušností nejdál dojdeš jsme si minulý týden pozvali odborníka, který organizuje preventivní programy pro školy. Pan Zdeněk Zaoral se zaměřuje například na podporu prevence chování na internetu a kyberšikaně, prevence v dopravním provozu nebo také prevence chování dětí ke zvířatům (viz http://www.zaps.cz/).
K nám zavítal se svým pejskem Sorbonem v rámci podpory prevence chování a šikany. Bylo vidět, že pan Zaoral je zkušený, a tak se nevěnoval striktně jen tomuto tématu. Svůj program přizpůsobil dané situaci, takže jsme se dozvěděli nejen o tom, jak se správně chovat k ostatním, jak spolupracovat, ale například i to, jak se chovat k takovému stvoření jako je pes Sorbon.
Přednáška byla velice zajímavá, podpořena hlubšími myšlenkami i osobními příběhy a reflexí žáků. Žákům se samozřejmě nejvíce zamlouval pejsek, ale i pana Zaorala poslouchala většina s nadšením a touhou dozvědět se něco nového. Romana Jungová