Jánské Lázně – Stezka korunami stromů Krkonoše

Od kořenů do korun stromů

Ve čtvrtek 10. června se uskutečnil výlet do Jánských Lázní. Žáci ze všech ročníků měli možnost zkoumat krásy Krkonoš ze Stezky korunami stromů. Na trase Stezky se nacházelo několik informačních zastávek, kde se žáci poučili o různých zajímavostech. Jednou takovou poučnou zastávkou byla tzv. „Jeskyně“ – podzemní expozice, kde jsme se cítili jako žížaly v hlíně. Zde jsme měli možnost řádně si prohlédnout, jak vypadají skutečné kořeny stromů a dozvěděli jsme se také informace o půdě. Během trasy jsme si také vyzkoušeli několik adrenalinových zastávek. Ty si žáci užili asi nejvíce! Po vyšplhání na nejvyšší bod Stezky, jsme se ocitli ve výšce 42,7 metrů nad zemí. Většina z nás se nahoru dostala, jiní jen do půlky, ale o to přeci vůbec nešlo. Užili jsme si společný výlet, máme minimálně týden o čem mluvit a celý život na co vzpomínat. R. Jungová