14. 5. 2023 – Výroba radosti ke Dni matek

V neděli 14. května jsme oslavili den těch nejdůležitějších žen v našich životech – Den matek. 

Jistě každou maminku potěší menší pozornost od dítěte, a nejvíce ta ručně vyrobená. Ve III. třídě jsme výrobě takových dárků věnovali hodiny předmětu Člověk a svět práce.
Vyrobili jsme krásné svícny ze samotvrdnoucí hmoty a korálků. Do hotových svícnů jsme nakonec položili vonné čajové svíčky. Další výrobek byl zcela na žácích. K dispozici měli malé malířské plátno, tempery, štětce, fixy a pastelky. Žáci malovali dle svého výběru obrázek, povětšinou to byla srdíčka. A posledním výrobkem bylo netradiční přáníčko, na nějž žáci ,,vyškrábali“ své osobní vzkazy pro maminky.

Všechny výrobky byly tvořeny s láskou. Doufáme tedy, že maminkám udělaly alespoň malou radost. Na ukázky se podívejte do galerie 🙂

Za III. třídu R. Jungová