26. 5. 2022 – Projektový den „Práce se dřevem a jiné praktické činnosti“

Ve čtvrtek 26. května jsme si na naší škole zorganizovali projektový den s názvem „Práce se dřevem a jiné praktické činnosti“.

Většinu programu měla každá třída individuální, avšak jeden bod programu byl stejný – první stupeň strávil jednu vyučovací hodinu pod vedením lektorky, která žákům ukázala jak si vyrobit dřevěný rozcestník. Druhý stupeň pracoval 2 hodiny v dílnách. Výsledkem byly krásné ptačí budky, a jak jinak než ze dřeva.

Další body programu byly tedy čistě v režii jednotlivých tříd. Týkaly se ruční práce, práce na zahradě, někteří žáci si se svými vyučujícími povídali o významu práce v domácnosti či ve společnosti a podobně. Každá třída měla program nabitý, a všichni se tak dozvěděli spoustu důležitých informací a vyzkoušeli si zase něco nového.

R. Jungová