Pleteme pomlázky – 23. března 2022

Přejeme Vám krásný jarní den!
Pomalu, ale jistě se nám blíží Velikonoce. V naší škole jsme si pro tento účel připravili velikonočně laděnou aktivitu – pletení pomlázek.
Pozvali jsme si tedy dva pány, kteří s pletením pomlázek mají nemalé zkušenosti. Pan Jung k nám přijel z Náchoda. Tento aktivní důchodce plete pomlázky od malička, kdy ho to naučil jeho tatínek. Ukázal nám svůj způsob pletení i zdobení pomlázek. Vyprávěl příběhy z dětství a zazpíval si s námi české i německé koledy. Pan Voříšek přijel z nedalekého Rožmitálu. Tohoto šikovného pána nám doporučila jeho dcera – naše žačka Péťa.

Výběr obou pánů byl vydařený. Oba mají svůj příběh, který se nebojí sdílet. Oba mají svůj vlastní způsob pletení pomlázek, a každému z nich se podařilo zaujmout i naše náročnější žáky.

Můžeme tedy říct, že jsme splnili první důležitý bod v přípravě na velikonoční svátky – s radostí jsme si upletli pomlázku!

Romana Jungová