Valentýnské dílničky – 14. 2. 2022

Kdyby i člověk všeho se nasytil, lásky se nikdy nenasytí.“ – Božena Němcová

Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. Kdo myslí jenom na sebe, ochudí jiné o sebe, ochudí sebe o jiné, zakrní a zahyne.“ – Jan Werich

Je třeba být si trochu podobni, abychom si rozuměli, ale trochu rozdílní, abychom se milovali.“ – Jean Jacques Rousseau

Slavné osobnosti jako herci, spisovatelé i filozofové se odjakživa pokouší definovat pojem láska. My, obyčejní lidé, se definicí příliš nezaobíráme, ale za to lásku projevujeme různými způsoby. Svátek svatého Valentýna je jednou z mnoha příležitostí, kdy si bez ostychu můžeme říci to kouzelné „Miluji Tě” nebo „Mám Tě rád”.

Žáci v rámci oslav tohoto svátku vyráběli o sto šest, aby mohli potěšit své nejdražší. Vyráběla se srdíčka všeho druhu. Mladší žáčci se pustili do vyrábění z papíru, starší pak použili materiály jako polystyren, dřevo nebo různé druhy látek. Těmito výrobky obdarovali ty nejdůležitější osoby v okolí a vyjádřili tak, jak si jich váží a jak je mají rádi.

R. Jungová