11. února 2022 – Karneval (projektový den)

Dnes to u nás ve škole bylo opravdu pohádkové. Pro 1. stupeň byl připraven projektový den s tématem Karneval.
Od samotného rána tak bylo možné zahlédnout v budově školy místo pedagogického sboru bláznivou kuchařku, červenou Karkulku, rozčepýřenou čarodějnici, vysmátého klauna, olympijskou závodnici či krásnou vílu. Žáci se převlékli za zvířátka, princezny, bojovníky, superhrdiny i filmové postavy.

A jaký byl program karnevalového dne?
První vyučovací hodina patřila posledním úpravám zevnějšku a seznámení se s programem. Druhou a třetí hodinu se sportovalo a soutěžilo – skákání v pytlích, biatlon na suchu, házení kroužků, hry s balónkem, slalomy a lovení rybiček a motýlů. Disciplíny byly opravdu rozmanité, a tak si každý přišel na své. Poslední hodina byla věnována vyhlášení výsledků a ocenění všech sportovců. Na závěr nám žáci z tanečního kroužku ukázali, co se od září naučili. A že se bylo na co dívat! I nás ostatní strhly svižné rytmy, a tak jsme si zatancovali úplně všichni.

Je tedy za námi další povedená akce, a před námi týden prázdnin. Užijte si je, odpočiňte si a uvidíme se v pondělí 21. 2. v plné síle 🙂

R. Jungová