25. 11. 2021 – Exkurze v Novém Městě nad Metují

Dne 25. listopadu vyrazili žáci IV. a V. třídy na velice zajímavou exkurzi. Odborná škola v Novém Městě nad Metují si pro ně připravila přednášku a ochutnávku na téma RACIONÁLNÍ VÝŽIVA. Dozvěděli se, že racionální strava je vhodná právě pro ně, pokud nemají žádné obtíže a těší se dobré fyzické i psychické kondici, a že například funguje jako prevence proti nejrůznějším civilizačním chorobám jako je cukrovka, nebo vysoký krevní tlak.
Také zjistili, z čeho se taková racionální strava skládá a které potraviny a pokrmy představují optimální množství a poměr základních živin, minerálů a vitamínů pro náš organismus.

Jako názorná ukázka racionálního jídelníčku byla i krásně prostřená tabule, kde se občerstvení podávalo formou bufetu. Naši žáci tak mohli ochutnat například některé druhy fit pomazánek, banánové palačinky, tortellini, banánový a vločkový koláč.
Sami si mohli zkusit připravit smoothie, jogurtový dezert s ovocem a chia semínky, na kterém si velice pochutnali.

Exkurze se žákům i pedagogům velice líbila a tímto Odborné škole velice děkujeme.

Kateřina Jirásková