Skočili jsme do toho rovnýma nohama! A neutopili se.

Jistě většina z Vás ví, že nejmladší žáčci naší školy již od 2. září navštěvují kurzy plavání v plaveckém bazénu umístěném v areálu broumovského hotelu Veba. Až do 11. listopadu mají možnost „vyřádit“ se ve vodách a možná se naučit plavat. Ano, čtete dobře. Úkolem instruktorů je především zbavit děti strachu z vody.

Jelikož je půlka kurzu zdárně za námi, mohu konstatovat, že se jim to daří skvěle. Naši žáčci se na začátku lekce vody skutečně báli, mnozí z nich dokonce odmítali do vody vstoupit. Nyní je z vody nemůžeme kolikrát ani dostat! Plavou, potápí se a skáčou z můstků. Žáci si užívají vodu nejen v bazénu, ale i ve vířivce. Tento týden měli také možnost si zkusit parní a finskou saunu.

Kurzy plavání jsou podle slov našich žáčků „topovka“, a tak na blížící se konec tohoto kurzu nechtějí ani pomyslet. 🙂 …. R. Jungová