Pálení čarodějnic a projektový den – 30. dubna 2021

30. duben – dnes je pátek, den čarodějnic a navíc máme v naší škole projektový den na téma „Pohádkové jaro“. Je tedy zcela evidentní, že tento den je potřeba si řádně užít.
V I. třídě se rozhodli například umíchat si kouzelnické lektvary a také se podívat na to, jak taková čarodějnice vypadá, podívali se tedy na pohádku Princezna ze mlejna. Ve III. třídě žáci poslouchali vyprávění pohádky O koblížkovi, kterou si následně zkusili zahrát, a poté se sešli u ohně, kde si pochutnali na špekáčcích. Ve vyšších ročnících neotáleli, a také si vytvořili pestrý program: podnikli výlet, tvořili čarodějnice, sledovali film, kreslili, a také si povídali. Paní učitelky se taktéž zapojily, a převlékly se za čarodějnice. Tím vytvořily skvělou atmosféru, a žáci budou mít dlouho o čem vyprávět.        Jungová Romana