Svatý Martin a svatomartinské pečení ve 3.B

Svátek svatého Martina a oslavy s ním spojené tradičně připadají na 11. listopadu. U nás je tento svátek spojen především s příchodem zimy a prvního sněhu. K tomuto dni se vztahují zajímavé pranostiky a rčení.
I my jsme si ve třídě připomněli tohoto světce. Povídali jsme si o pranostikách spojených s dnem sv. Martina, ale také o tradicích, které se s tímto svátkem pojí. Přečetli jsme si příběh o tom, jak se stal křesťanem a jak se dělil s chudými a nemocnými. V další fázi jsme si oprášili své pekařské dovednosti a pustili se do pečení svatomartinských rohlíčků. Společnými silami připravili těsto. Rohlíčky naplnili mákem, ořechovou náplní i tvarohovou a upekli. Rohlíčky voněly po celé škole. Musíme podotknout, že se dětem velmi povedly.
Lenka Zimmermannová a žáci 3. B