9. 11. 2023 – Soutěž ve zdravovědě

Ve čtvrtek 9.11. 2023 se družstvo naší školy zúčastnilo soutěže ve zdravovědě, která se uskutečnila v prostorách PrŠ, ZŠ a MŠ Josefa Zemana v Náchodě. Tým byl složen z žákyň 6.-9. ročníku a je třeba říci, že se všechna děvčata s nelehkým úkolem popasovala na výbornou. Na pěti stanovištích na ně čekaly úkoly z praktických, život zachraňujících dovedností, jako je resuscitace, ošetření popálenin, zlomenin a masivního krvácení. Přičemž poslední tři zmíněné úkony plnili na výborně namaskovaných figurantech z řad žáků, což ještě umocnilo celkový dojem ze soutěže. Jelikož zdravověda není jen první pomoc, plnili jednotlivá družstva také úkoly zaměřené na znalosti bylin, historie Červeného Kříže i toho, co má obsahovat lékárnička. Po velmi vyrovnaném zápolení naše žačky obsadili více než krásné čtvrté místo, s celkovým počtem 812 bodů, se ztrátou tří bodů na třetí, resp. pěti bodů na druhý tým. Což ukazuje, jak byly všechny týmy výborně připravené a vyrovnané. Jedna z žaček, která byla jako náhradnice pro případ onemocnění, se zapojila do smíšeného týmu, se kterým vybojovala páté místo. Vzhledem k tomu, že se tito tři žáci neznali a neměli možnost společného tréninku, je jejich výsledek úctyhodný. Celá soutěž probíhala v přátelské atmosféře a byla ze strany organizátorů velmi pěkně připravena, za což patří celému realizačnímu týmu velký dík. Bude-li příležitost, rádi se této soutěže zúčastníme také příště.

L. Rabas