Projektový den – Halloween v IX. třídě ZŠS

Na začátku dne jsme si vysvětlili, proč si tento den připomínáme a jak ho slaví děti ve světě. Pak jsme se vypravili do kuchyňky, kde jsme si upekli křivé čarodějnické prsty. Byly výborné, snědli jsme je hned o přestávce! Další naší činností bylo dlabání dýně. Tvar jejího obličeje jsme si každý nejprve načrtli a až potom vybrali ten, který se nám nejvíce líbil. Dýně a duchy jsme si také vystřihli a vyzdobili s nimi třídu. Ke strašidlům jsme měli ještě na tabuli připravenou básničku, kterou jsme si společně přečetli. Ve třídě jsme si poslední hodinu udělali tmu, rozsvítili dýni a podzimní světýlka a hráli si s fosforeskujícími tyčinkami. Zkoušeli jsme se jimi ozdobit, spojovat je, malovat s nimi ve vzduchu a sestavovat strašidýlka.

S pomocí žáků IX. třídy sepsala Mgr. D. Petrová