8. 9. 2023 – Na kolech do Otovic a ještě dál…

„Jedu uuuJá si jedu uuu Míjím pole, řeky, lány a vlastně celý svět

Jedu uuuJen tak jedu uuuVždyť jen kole svým já strastím ujedu hned“ (Mirai)

Tak přesně takhle jsme se cítili na našem prvním společném výletu na kolech.
První týden školy byl pro nás, žáky 6. ročníku, celkem náročný. Zjistili jsme, že být na druhém stupni už není taková sranda. Čeká nás více předmětů, více povinností, ale především více samostatnosti.
Na konci týdne jsme těmto myšlenkám tak trochu ujeli… Připomněli jsme si základní pravidla bezpečnosti při jízdě na kolech, nasadili helmy, a vyrazili na cyklostezku směr Otovice a hraniční přechod. Během cesty jsme učinili pár zastávek, kde jsme se občerstvovali, ale především si povídali. Zavzpomínali jsme si na zážitky z uplynulých prázdnin, a řekli si, co nás čeká v nadcházejícím čase.
Máme novou třídu, nové spolužáky, nové učitele… a před spousty nových zážitků.
Spolu to zvládnem!

Za 6. ročník ZŠ R. Jungová