7. 6. 2023 – III. třída na výletě v Náchodě

Už se nám to pomalu, ale jistě blíží – konec školního roku. Slunečné počasí přímo vybízí k opuštění prostoru třídy, a k pobytu venku. 

Se III. třídou jsme ve středu 7. června vyrazili vlakem do Náchoda. Zde jsme se zastavili u ztracené podkovy koně krále Fridricha Falckého, a přáli si různá přání. Další zastávkou byla zvonkohra inspirovaná podobou náchodského zámku a náměstí plné krásných staveb. Delší neplánované zastavení přišlo u pranýře. Žáci totiž nechtěli uvěřit účelu této kulturní památky. Z náměstí jsme se přesunuli na zrevitalizovaný zámecký kopec. Různými cestičkami jsme se vyhnuli obávaným schodům, a došli tak k medvědu Ludvíkovi. 

Podstatnou část zbývajícího času jsme strávili na dětském hřišti v prostorech Střediska volného času Déčko. Zde si žáci užili nejvíce legrace – skákali na trampolínách, klouzali se, zkoušeli svůj balanc i schopnosti koordinovaného pohybu mezi různými překážkami. Celý program jsme zakončili sladkou tečkou v podobě jadranské kopečkové zmrzliny.

Za III. třídu R. Jungová