22. 11. 2022 – XX. Spartakiada integracyjna dzieci niepelnosprawnych v polském Dziekowcu

V úterý 22.11.2022 se žáci naší školy zúčastnili mezinárodní akce pod názvem XX. Spartakiada integracyjna dzieci niepelnosprawnych v polském Dziekowcu. Akce byla pojata velkolepě. Úvodního slova se ujali představitelé obce Dziekowiec, velitel hasičů a další činovníci. Následoval průvod účastníků a vzplanul spartakiadní oheň. Žáci soutěžili v šesti družstvech spolu s polskými sportovci. I přes počáteční jazykovou bariéru a ostych se dokázali nakonec domluvit a sportovní aktivity si řádně užít. Na konci je čekalo sladké i věcné hodnocení. Naši žáci obsadili druhé a čtvrté místo. Za tuto akci patří velký dík obci Křinice, která s Dziekowcem spolupracuje již pěnou řádku let, a naši školu oslovila a pozvala. Budeme se těšit na další společné aktivity.

Za ZŠ a PrŠ Broumov P. Pancnerová