21. 5. – Loučíme se s Morenou!

Nesu nesu smrtku, k zelenýmu čtvrtku.
Až tu smrtku odnesu, nové léto přinesu.Ne, nepomátli jsme se. Ano, víme, že je 21. květen.
Bohužel kvůli pandemii koronaviru naši žáci přišli o spoustu krásných akcí. Zrovna vynášení smrtky patřilo mezi jejich nejoblíbenější. Proto se asistentka Klára Prchalová ve spolupráci s učitelkou Adélou Hassan dohodly, že přece jen udělají žákům prvního stupně radost, a improvizované loučení se zimou pro ně uspořádají.
Podle ohlasů to byla akce parádní. Nejprve se žáci dozvěděli, co to vůbec Smrtka, Morena či Morana je. Proč se rituál dělá, a nebo čím se taková symbolická figurína zdobí. Poté si tedy žáci ozdobili figurínu představující Smrtku a také líto (strom podobný máji – symbol příchodu léta). Další kroky vedly po šipkách. Na trase bylo cca 12 stanovišť, kde se plnilo 12 úkolů. Po splnění úkolů následovalo hledání pokladu!
Jak vidíte, tato akce byla promyšlená do posledních detailů, proto mi dovolte poděkovat organizátorkám za skvělou přípravu a nasazení! Žáci byli nadšení, a kvůli tomu tyto akce děláme.  R. Jungová