Návštěva Hvězdárny Hradec Králové 🌠🔭

V pondělí 25. března 2024 žáci druhého stupně naší školy navštívili Hvězdárnu a digitální planetárium v Hradci Králové. Zúčastnili jsme se programu Sluneční soustavou. V planetáriu jsme viděli, jak vypadají planety, kde se pohybují, jak vypadá náš Měsíc. Prohlédli jsme si noční oblohu a viděli všechna významná souhvězdí naší severní polokoule. Také jsme viděli film Kosmické srážky o zániku dinosaurů na naší planetě. Nakonec jsme se šli podívat do kopule s dalekohledem a měli jsme štěstí, že vylezlo Slunce a mohli jsme si ho bezpečně prohlédnout i s jeho skvrnami. Cestou k dalekohledu jsme provedli pokus s Foucaultovým kyvadlem a přesvědčili jsme se o otáčení naší Země.

Finančně zaštítěno dotačním programem Za kulturou v Královéhradeckém kraji (MAS Broumovsko+) a NPI.

Za pedagogický dohled na akci D. Petrová