21. března 2024 – Velikonoční tvoření v 6. ročníku 🐣🐏🌷

Přípravy na Velikonoce jsou v plném proudu. V domácnostech se uklízí, peče, vyrábí. Ani my v 6 ročníku jsme nechtěli zůstat pozadu, a tak jsme se dali do pečení velikonočního beránka, pletení tradičních velikonočních pomlázek a zkrášlení naší třídy.
Díky ručně vyrobeným jarním dekoracím se naše třída rozzářila. Slepičky a králíčci za vyzdobenými okny netrpělivě vyhlíží jarní teploty.
U pečení jsme si připomněli symboliku velikonočního beránka. Dle křesťanské víry představuje beránek symbol oběti – konkrétně tedy obětování Ježíše Krista za spásu celého světa.
Pletení pomlázek nás zase donutilo procvičit naši jemnou motoriku, a především trpělivost. S pomocí paní učitelky jsme nakonec všichni domů odešli s krásnou dynovačkou ozdobenou barevnou pentlí (mašlí).
A teď už jen hurá na koledu! 🐰

Za 6. ročník R. Jungová, Z. Lamková a M. Jiráková